Beyza ÖZER HEPDARCAN

Proje Mimari Danışmanı- Aks Mimarlık - Yüksek Mimar

Yüksek mimar Beyza Özer Hepdarcan, 1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun olmuş, 1996 yılında aynı okulun ‘Bina Yapım Yönetimi ‘ Kürsüsünde yüksek lisans tezini tamamlamıştır.

Mezuniyetinin ardından bir süre mimarlık şirketlerinde çalıştıktan ve proje yöneticiliği yaptıktan sonra, 1998 yılında Aks Mimarlık adı altında kendi firmasını kurmuştur.

Yurt içi ve yurt dışında, ev, ofis, mağaza, otel, restaurant, cafe, lounge, haber stüdyosu, radyo stüdyoları, spor ve spa kompleksi ve daha nice projelere imza atmıştır. Dünya şehirlerini gerek mimari özellikleri, gerek şehir planlaması kapsamında incelemiş, İstanbul, Paris ve Newyork ofislerinden mimar meslektaşları ile yerel ve uluslararası projelerde çözüm ortaklığı yapmıştır. Son yıllarda, ağırlıklı olarak müze projeleri konusunda ihtisas sahibi olmuş, ülkemizin, müzecilik çalışmaları kapsamında uluslararası platformlarda tanınmasına katkıda bulunmuştur.

Müze projelerinden bazıları ise şöyledir:
Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi Darüşşifa Bölümü, Kırklareli Kent Müzesi, Abdi İbrahim Koleksiyonu Eczacılık Tarihi Müzesi, Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Koleksiyonu Sergisi.