Öğr. Gör. Özlem YALÇINKAYA

Proje Bilgi ve Belge Uzmanı- Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Direktör V.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünde 2002-2007 yılları arasında tamamlamıştır. Yüksek Lisans eğitimi Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünde “Kanıta Dayalı Tıp Kütüphaneciliğinde Elektronik Kaynak Kullanımı” başlığıyla tamamlamıştır. Ayrıca ikinci üniversite olarak AÖF işletme bölümü 3. Sınıf öğrencisidir.

Öğrencilik yıllarında birçok belediyenin fiziksel arşiv düzenleme projelerinde görev almıştır. Mezuniyetten sonra sırasıyla, Haliç Üniversitesi Kütüphanesi, DİGİTÜRK Arşivi ve Türkiye Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Birliği TÜRMOB arşivinde sorumlu olarak görevlerde bulunmuştur. 2013 yılından beri Bezmialem Vakıf Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Direktörlüğü’nde Kütüphane Müdürü, 2016 yılı itibariyle de aynı üniversitede Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı Öğretim Görevlisi ve Program Koordinatörü, 2020 yılından itibaren de Kütüphane Direktör Vekili görevlerini yürütmektedir.

Bunun yanında, İş Sağlığı ve Güvenliği Kurul Üyesi, Personel İç Eğitmenliği, İSTKA Bezmialem Valide Sultan Kültürel Mirası Projesi Proje Uzmanlığı, Açık Erişim Kurumsal Arşivi Komisyon Üyeliği, Staj Komisyonu Üyesi, Öğrenci Kulübü Kulüp Danışmanlığı, kurum içi kalite iç tetkikçi, gibi birçok farklı görevlerde de üniversitede aktif olarak rol almaktadır. Evli ve 1 kız annesidir.